Powstała Młodzieżowa Rada Gminy w Nowinach!

Są pełni zapału, mają wiele pomysłów i chcą działać dla swoich rówieśników i całej lokalnej społeczności – w czwartek, 28 grudnia oficjalnie do życia powołano Młodzieżową Radę Gminy w Nowinach. Jednak młodzi ludzie już od kilku miesięcy przygotowywali się do tej roli dzięki „Programowi aktywizacji młodzieży województwa świętokrzyskiego”, który realizuje Fundacja Instytut Świętokrzyski.

W czwartek odbyła się I sesja nowopowstałej rady. Młodzież z Nowin dołączyła tym samym do grona 18 gmin w województwie świętokrzyskim, przy których działają rady młodzieżowe.

Z inicjatywą stworzenia Młodzieżowej Rady Gminy wyszło Stowarzyszenie „Siła Woli” z prezes Kamilą Piotrowicz na czele. Zainteresowani taką działalnością młodzi ludzie z Nowin przez kilka miesięcy uczestniczyli w zajęciach, spotkaniach, warsztatach i wyjazdach studyjnych organizowanych przez Fundację Instytut Świętokrzyski w ramach „Programu aktywizacji młodzieży województwa świętokrzyskiego”. Część z kandydatów na młodzieżowych radnych wzięła udział w szkoleniach liderskich i podpatrywała funkcjonowanie innych młodzieżowych rad z całego kraju.

Program został sfinansowany dzięki środkom Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2023.

Scroll to Top
Skip to content