Studenci medycyny poznawali tajniki ultrasonografii

Studenci z Koła Naukowego Medyk przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zorganizowali we wtorek, 5 grudnia konferencję naukową poświęconą ultrasonografii. Uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki środkom z Funduszu Młodzieżowego.

Konferencja była podzielona na część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna składała się z trzech prezentacji dotyczących ultrasonografii, wykorzystania jej w różnych dziedzinach medycyny oraz w praktyce fizjoterapeuty.

Konferencję udało się sfinansować dzięki środkom z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Fundusz Młodzieżowy, którego operatorem w województwie świętokrzyskim jest Fundacja Instytut Świętokrzyski.

– Cieszymy się, że w ramach Funduszu Młodzieżowego poruszane są również i takie tematy. Brawa dla SKN Medyk za inicjatywę i bardzo profesjonalne podejście do organizacji wydarzenia – mówi Mariusz Goraj, prezes Fundacji Instytut Świętokrzyski.

fot. SKN Medyk/Facebook

Scroll to Top
Skip to content