„Wokół wartości” – wyjątkowe forum zorganizowane przez uczniów „Kostki”

W środę, 29 listopada w Zespole Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kielcach odbyło się XVIII Forum „Wokół Wartości”. Tym razem młodzież przy organizacji wydarzenia skorzystała ze środków Funduszu Młodzieżowego!

Tegoroczne forum miało wyjątkową oprawę. Gościem specjalnym wydarzenia była Magdalena Wolińskia-Riedi – dziennikarka i korespondentka TVP z Włoch i Watykanu, a spotkanie z nią poprowadziła dziennikarka TVP 3 Kielce Elżbieta Dziewięcka-Mąkosa.

Uczniowie mogli posłuchać o codziennym życiu w Watykanie, o spotkaniach ze św. Janem Pawłem II oraz o pontyfikatach jego następców, które Wolińska-Riedi oglądała z bliska – Benedykta XVI i Franciszka.

W ramach wydarzenia odbyły się również warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne i dziennikarskie oraz forum dyskusyjne. Uczniowie przygotowywali na nich prace skoncentrowane na temacie „Cywilizacja życia”.

Chętni mogli również zakupić książki Magdaleny Wolińskiej-Riedi wraz z jej autografem.

Wydarzenie zostało sfinansowane w ramach grantu ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu aktywizacji młodzieży w samorządach województwa świętokrzyskiego – Program Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 – 2023, którego operatorem w województwie świętokrzyskim jest Fundacja Instytut Świętokrzyski.

fot. Kostka Kielce/Facebook

Scroll to Top
Skip to content