Jak radzić sobie ze stresem? W „Śniadku” już wiedzą!

Studenckie Koło Naukowe Psychologii Pozytywnej przeprowadziło w czwartek, 30 listopada warsztaty w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach dotyczące technik relaksacyjnych i sposobów radzenia sobie ze stresem. Studenci pozyskali granty na przeprowadzenie zajęć z Funduszu Młodzieżowego.

Warsztaty dotyczyły technik relaksacyjnych oraz treningu oddechowego metodą Butejki. Wiedza przekazana na zajęciach miała pomóc uczniom w radzeniu sobie ze stresem, poprawić ich ogólne samopoczucie i zwiększyć świadomość oddechu – który odgrywa ogromną rolę, gdy mierzymy się z życiowymi trudnościami.

Uczniowie „Śniadka” z ciekawością chłonęli nowe informacje i umiejętności, zaś studenci mogli w praktyce wykorzystać wiedzę, którą sami nabyli w czasie czerwcowej konferencji i szkoleń „W zdrowym ciele, zdrowa Psyche”.

W ramach zajęć rozstrzygnięto także konkurs na autorskie projekty dotyczące zdrowia psychicznego.

Studenci z SKN Psychologii Pozytywnej działającym przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach pozyskali na ten cel grant w ramach Funduszu Młodzieżowego, którego operatorem w woj. świętokrzyskim jest Fundacja Instytut Świętokrzyski.

Scroll to Top
Skip to content