Uczniowie w Staszowie wiedzą, jak radzić sobie z hejtem

Pogadanka z policjantami, spotkanie z psychologiem, spektakl – uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie wzięli udział w konferencji pod hasłem „Stop Hejt. Dbajmy o bezpieczeństwo młodzieży”, którą sfinansowano dzięki grantowi z Funduszu Młodzieżowego.

Patrycja Bąk, szkolny psycholog wyjaśnia, że celem konferencji było przedstawienie uczniom skutków hejtu oraz negatywnych aspektów psychologicznych, które z jego powodu wyrządzają ogromne szkody w zdrowiu psychicznym młodzieży.

Konferencja została sfinansowana z funduszy Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Młodzieżowego na lata 2022-2023, którego operatorem w województwie świętokrzyskim jest Fundacja Instytut Świętokrzyski.

Relację z wydarzenia można znaleźć w serwisie Staszów Nasze Miasto.

fot. Wiktoria Strawa/Staszów Nasze Miasto

Scroll to Top
Skip to content