Tomek Fantomek trafił do uczniów LO im. Kołłątaja w Pińczowie

We wtorek, 7 listopada do uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie trafił nowoczesny fantom do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na którym młodzież będzie mogła uczyć się podstaw pierwszej pomocy. Środki na ten cel uczniowie pozyskali poprzez Fundusz Młodzieżowy i projekt Świętokrzyskie Plus.

Projekt umożliwiający pozyskanie środków na zakup fantoma napisali sami uczniowie – członkowie Samorządu Uczniowskiego Kacper i Janek. Fantom spełnia wszystkie wymagania szkoleń prowadzonych zgodnie z obowiązującym algorytmem BLS dotyczącym podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

Urządzenie pomoże uczniom LO im. Hugona Kołłątaja w nabywaniu podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Na piątek, 10 listopada zaplanowano pierwsze warsztaty z tej dziedziny, które poprowadzi profesjonalny ratownik medyczny.

W ramach projektu „Tomek Fantomek – z pierwszą pomocą za pan brat” odbędzie się także konkurs plastyczny poświęcony tematyce pierwszej pomocy.

Uczniom w realizacji przedsięwzięcia pomogło Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Dla Ponidzia”. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Młodzieżowego i projektu Świętokrzyskie Plus, którego operatorem jest Fundacja Instytut Świętokrzyski.

Scroll to Top
Skip to content