Świętokrzyska młodzież na wyjeździe studyjnym do Warszawy

Przedstawiciele 12 młodzieżowych rad i grup inicjatywnych z województwa świętokrzyskiego wybrali się w sobotę, 17 czerwca do Warszawy na wizytę studyjną. W jej ramach spotkali się z przedstawicielami warszawskich samorządów młodzieżowych.

Spotkanie zorganizowane przy wsparciu ekspertów z Fundacji Civis Polonus – Karoliny Pawlak, Huberta Maciejewskiego i Julii Krzywickiej pozwoliło świętokrzyskiej młodzieży na zdobycie nowej wiedzy, umiejętności i wymianę poglądów z kolegami i koleżankami ze stolicy.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się Igor z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawa, Natalia z Młodzieżowej Rady Gminy Łomianki oraz Szymon i Vladzia z Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

Wyjazd zwieńczył spacer po Starym Mieście.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie dzisiejszej wizyty a w szczególności świętokrzyskiej młodzieży za aktywny udział i wzajemne inspiracje – podsumował Mariusz Goraj, prezes Fundacji Instytut Świętokrzyski.

Wyjazd był sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Funduszu Młodzieżowego. Organizatorami wyjazdu były Fundacja Centrum Europy Lokalnej i Fundacja Instytut Świętokrzyski, operatorzy programu „Świętokrzyskie Plus”.

Scroll to Top
Skip to content