Samoobrona bez tajemnic w Zagnańsku

Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawych i przydatnych zajęciach z zakresu samoobrony. Kurs został zrealizowany dzięki wsparciu w ramach Funduszu Młodzieżowego.

Zdobycie podstawowych umiejętności z zakresu obrony przed napastnikiem może w niektórych sytuacjach uratować zdrowie i życie. Sama wiedza o tym jak i gdzie uderzyć, w jaki sposób sparować cios to jednak nie wszystko – najistotniejsze jest zachowanie zimnej krwi i umiejętności oceny sytuacji, tak aby w sytuacji skrajnie trudnej i stresowej podjąć właściwą decyzję – czasem jest nią po prostu ucieczka i uniknięcie konfrontacji.

O tym wszystkim uczniom z ZSL w Zagnańsku opowiedział doświadczony instruktor Andrzej Marczak. Młodzież poznała podstawy obrony w systemie krav maga, jak również została uczulona na wiele potencjalnych zagrożeń i niebezpieczeństw wynikających w sytuacji napaści.

Wiemy jak uwolnić się z kilku rodzajów ucisków. Wiemy co zrobić gdy zaatakuje nas napastnik. Jesteśmy bardziej pewni siebie i potrafimy wykorzystać słabszy moment osoby atakującej – podkreślają uczniowie.

Zajęcia zorganizowano przy wsparciu Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Ludowy Klub Sportowy Sparta Zagnańsk.

Realizacja kursu była możliwa dzięki zdobytemu grantowi z programu aktywizacji młodzieży w samorządach województwa świętokrzyskiego w ramach programu Fundusz Młodzieżowy. Operatorem środków w regionie jest Fundacja Instytut Świętokrzyski.

Scroll to Top
Skip to content