Zdrowie psychiczne młodzieży pod lupą uczniów z Łopuszna

Za nami kolejne realizacje zadań dofinansowanych przez Fundację Instytut Świętokrzyski w ramach Funduszu Młodzieżowego. Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie przygotowali niezwykle ciekawą i ważną debatę na temat zdrowia psychicznego młodzieży.

Młodzi ludzie zorganizowali w poniedziałek, 12 czerwca Debatę Oksfordzką wraz z prelekcją specjalisty w dziedzinie ochrony zdrowia psychicznego.

Uczestnicy rozmawiali m.in. o zagrożeniach, które czają się na młodych ludzi w dzisiejszym świecie i czynnikach, które mogą destrukcyjnie wpływać na kondycję psychiczną nastolatków. Dowiedzieli się też, jak rozmawiać o swoich problemach, co powinno wzbudzić ich zainteresowanie i troskę oraz gdzie szukać pomocy.

Dla biorących udział w wydarzeniu przygotowano pakiety poradników i ulotek informacyjnych oraz słodki poczęstunek.

Dziękuję bardzo za poruszenie tak ważnego tematu w ramach realizacji grantu w programie „Świętokrzyskie Plus Młodzież”. Brawa dla Młodzieżowej Rady Gminy w Łopusznie – przekazał Mariusz Goraj, prezes Fundacji Instytut Świętokrzyski.

Debata w Łopusznie to jedna z 80 inicjatyw, które są realizowane w ramach I edycji naboru do programu „Świętokrzyskie Plus Młodzież”. Środki na ten cel pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2023. Aktualnie trwa ocena wniosków, które napłynęły w ramach II edycji naboru. Szczegóły na stronie Programu Świętokrzyskie Plus Młodzież.

Scroll to Top
Skip to content