Granty w ramach Funduszu Młodzieżowego przyznane!

Prawie 300 tysięcy złotych trafiło do 80 organizacji młodzieżowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. W środę, 10 maja w Wojewódzkim Centrum Kultury w Kielcach Fundacja Instytut Świętokrzyski zorganizowała uroczyste wręczenie grantów w ramach Funduszu Młodzieżowego. Wśród organizacji, które otrzymały środki są samorządy młodzieżowe, studenckie i młodzieżowe rady gmin.

Granty, które przyznano w ramach zadania „Świętokrzyskie Plus” pozwolą młodym ludziom na realizację wielu bardzo ciekawych inicjatyw. Pozytywnym i bardzo budującym zaskoczeniem była liczba kreatywnych, przemyślanych wniosków, które spłynęły w ramach naboru do Fundacji Instytut Świętokrzyski.

Młodzi ludzie chcą organizować wydarzenia kulturalne, społeczne, konferencje naukowe i wydarzenia sportowe. Jest całą masa świetnych pomysłów. Zachęcamy wszystkich do tego, żeby korzystać z tych pieniędzy, dzięki którym można realizować swoje pasje. Fundusz Młodzieżowy to także nauka dla młodych, na temat tego jak angażować się w życie społeczne. Uczestnictwo w projekcie uczy kreatywności, podstaw ekonomii, planowania, odpowiedzialności poprzez tworzenie i realizację unikatowych projektów, które wynikają wprost z potrzeb młodzieży w regionie. To z pewnością przyda się młodym ludziom w przyszłości – poinformował Mariusz Goraj, prezes Fundacji Instytut Świętokrzyski.

W uroczystym rozdaniu grantów wziął udział Wiceminister Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk, który od samego początku wspierał program „Świętokrzyskie Plus”. Jego zdaniem takie inicjatywy wzmacniają aktywność młodych ludzi z regionu, zwłaszcza z mniejszych miejscowości.

Każda młodzieżowa aktywność jest ważna. Ci młodzi ludzie nie siedzą tylko przed ekranami komputerów czy telefonów, a zajmują się robieniem pożytecznych rzeczy, dlatego warto to zauważać i doceniać właśnie w ten sposób. Duża liczba przyznanych dotacji, pokazuje, że w regionie młodzież chętnie angażuje się w inicjatywy społeczne, drzemie w niej duży potencjał – ocenił Wiceminister.

Fundusz Młodzieżowy w regionie

Fundusz Młodzieżowy to program realizowany przez Narodowy Instytut Wolności. Fundacja Instytut Świętokrzyski jest operatorem grantów na terenie województwa świętokrzyskiego. Michał Rulski, zastępca dyrektora NIW, który również zaszczycił nas swoją obecnością na rozdaniu grantów podkreślił, że takie działania są ważnym elementem budowy społeczeństwa obywatelskiego.

Program Funduszy Młodzieżowych realizowany przez NIW jest instrumentem oczekiwanym przez środowiska młodzieżowe. Dzięki temu, pieniądze trafiają na realizację faktycznych potrzeb społeczności lokalnych. To nie Narodowy Instytut Wolności decyduje o tym jakie przedsięwzięcia mają być realizowane. To lokalne organizacje pozarządowe dystrybuują te fundusze, w jak najlepszy sposób, zgodnie z potrzebami – poinformował Michał Rulski.

Od początku powstania NIW dla organizacji pozarządowych w kraju popłynęło już ponad 1 mld zł.

W ramach I edycji naboru do programu „Świętokrzyskie Plus” rozdysponowaliśmy 263 tys. zł do 80 organizacji młodzieżowych. Granty w wysokości do 5 tys. zł pozwolą młodym ludziom na realizację przeróżnych inicjatyw, np. kursów samoobrony, szkoleń, konferencji, wydarzeń sportowych.

II edycja projektu wystartowała!

Fundacja Instytut Świętokrzyski rozpoczęła już nabór wniosków do drugiej edycji programu „Świętokrzyskie Plus”. Zamierzamy wesprzeć organizacje młodzieżowe z województwa podobną kwotą, a dofinansowanie dla pojedynczej organizacji młodzieżowej będzie także wynosiło do 5 tys. zł.

Więcej informacji, terminy i ważne formularze dostępne są na stronie programu „Świętokrzyskie Plus”.

Scroll to Top
Skip to content