Young Camp ’23 już za nami

W piątek, 21 kwietnia Fundacja Instytut Świętokrzyski zrealizowała duże wydarzenie dla młodzieży z regionu. Young Camp ’23 był okazją do spotkań z wybitnymi profesjonalistami, gwiazdami i influencerami, którzy motywowali młodych ludzi do poszukiwania swojej drogi.

Tegoroczny Young Camp można śmiało uznać za wielki sukces – pierwsza edycja wydarzenia zgromadziła prawie pół tysiąca młodych, ambitnych ludzi, którzy przyjechali z różnych zakątków województwa do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego „Da Vinci” w Podzamczu koło Chęcin.

Nasze wydarzenie adresowaliśmy do młodych ludzi, którzy jeszcze nie są pewni, w którym kierunku chcieliby iść, nie wiedzą jak ich życie ma się dalej potoczyć, albo wiedzą, co chcą robić, ale nie wiedzą jeszcze w jaki sposób. Młodzież mogła się spotkać z ludźmi sukcesu, którzy myślą podobnie do nich i swoją wiedzą i doświadczeniem chcieli się podzielić. Uczestnicy mogli na przykład dowiedzieć się, jak realizować swoje pasje i zrobić z nich źródło swojego dochodu i kariery w przyszłości – przekazał Mariusz Goraj, prezes Fundacji Instytut Świętokrzyski.

Znani i uznani goście

Młodzież mogła spotkać się z wieloma osobistościami, które piastują ważne stanowiska, odniosły w życiu sukcesy zawodowe, sportowe, czy na innych polach i posłuchać ich historii, rad oraz wymienić z nimi spostrzeżenia.

Wśród zaproszonych gości byli Wiceminister Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski, były szczypiornista i reprezentant Polski Sławomir Szmal, prezes Radia Kielce Janusz Knap, przedsiębiorca i ekspert Marek Zmysłowski, podróżnik i bloger Ludwik Pisarski, oraz rekordzista Guinnessa w akrobacjach rowerowych Krystian Herba.

Spotkanie z zaproszonymi ekspertami moderował i prowadził Paweł Jańczyk, spiker na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Merytoryczne wsparcie dla młodych uczestników Young Camp ’23 zapewniali także trenerzy personalni, którzy przez cały czas trwania wydarzenia prowadzili dla chętnych konsultacje dotyczące m.in. predyspozycji zawodowych, zainteresowań, pasji i kierunków, w których młodzi ludzie mogą się rozwijać.

Nie tylko praca, ale również zabawa

Na Young Camp ’23 nie brakowało także dodatkowych atrakcji. Jedną z nich był występ zespołu Letni, doskonale znane m.in. z platformy YouTube, gdzie ich piosenki mają wielomilionowe wyświetlenia.

Popis swoich umiejętności dał również wspomniany już Krystian Herba. Cały teren RCNT został tego dnia udostępniony uczestnikom wydarzenia i podzielony był na tzw. campy.

Głęboko wierzymy, że czas spędzony w Podzamczu był dla młodych ludzi inspirujący i pozytywnie przełoży się na ich dalsze decyzje życiowe.

Sławek Szmal powiedział, że nie chodził na imprezy, bo zawsze kochał piłkę ręczną i dla niego imprezą był mecz czy trening. Stworzyliśmy takie wydarzenie, aby skonfrontować młodzież z rzeczywistością obecnych czasów, pokazać im, że te narzędzia, które oni teraz mają, a których my w ich wieku nie mieliśmy, czyli rozwój technologii, komunikacji, możliwości przekazywania informacji, mogą być dla nich ogromną szansą, ale z drugiej strony mogą być również ogromnym zagrożeniem. Mówiliśmy o fake newsach, mówiliśmy o tym jak wykorzystywać te narzędzia, aby zdobyć popularność i zacząć przekuwać ją na sposób zarobkowania. Pokazywaliśmy młodzieży jak wykorzystać swój potencjał intelektualny, by zostać dyplomatą. Takim przykładem jest między innymi wicemarszałek Marek Bogusławski, który łączy wykonywanie zawodu lekarza – która jest jego pasją – z polityką na szczeblu samorządowym. Świetnym przykładem jest również pan profesor Piotr Wawrzyk, który będąc kielczaninem wyjechał na studia do Warszawy i wrócił tutaj jako wiceminister i znakomity poseł – podsumował prezes Mariusz Goraj.

Scroll to Top
Skip to content