5 lat Fundacji imienia Stefana Artwińskiego

W poniedziałek, 17 kwietnia Fundacja imienia Stefana Artwińskiego z Kielc obchodziła jubileusz 5-lecia istnienia. Na uroczystości podsumowano dotychczasowe działania organizacji w regionie. W wydarzeniu wziął udział prezes Fundacji Instytut Świętokrzyski Mariusz Goraj.

Fundacja imienia Stefana Artwińskiego zrealizowała w minionych latach wiele bardzo ciekawych inicjatyw. Największą z nich jest bez wątpienia Świętokrzyski Fundusz Lokalny, pozwalający organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym z regionu zdobyć granty na realizację proobywatelskich inicjatyw.

W tym roku fundacja Artwińskiego wsparła 102 inicjatywy na kwotę ponad 505 tysięcy złotych. Podczas czterech edycji Świętokrzyskiego Funduszy Lokalnego, dofinansowano działania na kwotę 1 mln 813 tysięcy złotych, co przełożyło się na 375 zrealizowanych inicjatyw.

Podczas wydarzenia wręczono pamiątkowe dyplomy dla osób i organizacji zaangażowanych w rozwój społeczeństwa obywatelskiego w województwie świętokrzyskim. Wśród wyróżnionych znalazł się prezes Fundacji Instytut Świętokrzyski Mariusz Goraj.

Jesteśmy bardzo dumni że możemy współpracować z tak prężnie rozwijającą się organizacją. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie – przekazał Mariusz Goraj.

Scroll to Top
Skip to content