Pełna sala na wieczorze piosenek Mieczysława Fogga w Targach Kielce!

Ponad 500 osób zgromadziło się w Centrum Kongresowym Targów Kielce na koncercie „Mieczysław Fogg – wspomnienia dawnych dni”, który zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją imienia Stefana Artwińskiego. Wiktor Kowalski, uczestnik m.in. „Szansy na Sukces” i „The Voice of Poland” wykonał największe przeboje artysty, m.in „Tango milonga”, „To ostatnia niedziela”, „Jesienne róże” czy „Pierwszy siwy włos”. 

Koncert śmiało można określić jako sukces – sala była zapełniona do ostatniego miejsca, a na wydarzeniu pojawili się również przedstawiciele samorządu i parlamentu, m.in. Wiceminister Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk, który objął wydarzenie patronatem, Senator Krzysztof Słoń oraz Wicemarszałek Renata Janik.

Najsłynniejsze utwory Mieczysława Fogga wykonał Wiktor Kowalski – znany muzyk, wokalista i kompozytor, który szerokiej publiczności dał się poznać m.in. poprzez programy rozrywkowe „The Voice of Poland” oraz „Szansa na Sukces”.

Oprócz wieczoru pełnego dobrej muzyki, uczestnicy wydarzenia mogli poznać losy Mieczysława Fogga, który nie tylko był znanym artystą, ale także miał szereg innych zasług dla państwa.

Mieczysław Fogg urodził się 30 maja 1901 roku w Warszawie. Jako młody mężczyzna wziął udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Jego wielka kariera rozpoczęła się jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. W czasie II wojny światowej działał w konspiracji, pomagał m.in. swoim żydowskim znajomym. Wziął także udział w powstaniu warszawskim. W 1989 roku został uhonorowany tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

Organizatorami koncertu była Fundacja Instytut Świętokrzyski oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Scroll to Top
Skip to content