Zapraszamy na wyjątkowy koncert piosenek Mieczysława Fogga!

Już w poniedziałek, 13 marca w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej „Wspomnienia Dawnych Dni”. Miłośnicy dobrej muzyki będą mogli posłuchać najbardziej znanych utworów Mieczysława Fogga w wykonaniu Wiktora Kowalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Świętokrzyski wraz z Fundacją imienia Stefana Artwińskiego.

Mieczysław Fogg urodził się 30 maja 1901 roku w Warszawie, a jego wielka kariera rozpoczęła się jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Praktycznie każdy z nas choć raz słyszał przeboje takie jak „Tango milonga”, „To ostatnia niedziela”, „Pierwszy siwy włos” czy „Jesienne róże”.

Teraz wszyscy spragnieni dobrej muzyki będą mogli posłuchać tych utworów w wykonaniu Wiktora Kowalskiego z zespołem. Wiktor Kowalski to piosenkarz, kompozytor, muzyk i autor tekstów, który szerokiej publiczności dał się poznać poprzez występy w takich programach jak „Szansa na sukces” i „The voice of Poland”.

Oprócz uczty muzycznej, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać niezwykle barwne i ciekawe życie Mieczysława Fogga. Przybliżymy jego nie tylko muzyczne dokonania, m.in. udział w konspiracji czy powstaniu warszawskim.

Koncert rozpocznie się w poniedziałek, 13 marca się o godzinie 17:00 w Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce przy ul. Zakładowej 1. 

Bezpłatne zaproszenia można odbierać w siedzibie Fundacji im. Stefana Artwińskiego przy Al. XI Wieków Kielc 8/18 (II piętro). Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorami wydarzenia są Fundacja im. Stefana Artwińskiego i Fundacja Instytut Świętokrzyski. Patronat honorowy nad koncertem objął Sekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Poseł na Sejm RP Piotr Wawrzyk. 

Scroll to Top
Skip to content