Młodzi Liderzy ze świętokrzyskiego odwiedzili Sejm

Końcówka roku 2022 była bardzo aktywna w Fundacji Instytut Świętokrzyski. W grudniu uczestnicy projektu „Młodzi Liderzy w Życiu Publicznym” wzięli udział w wycieczce do Warszawy, podczas której odwiedzili m.in. Sejm i Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka do polskiego Parlamentu była możliwa dzięki zaproszeniu od wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka.

Wyjazd do Warszawy i zwiedzanie Sejmu oraz możliwość spotkania z parlamentarzystami, członkami rządu i liderami politycznymi to jeden z najważniejszych elementów zadania „Młodzi Liderzy w Życiu Publicznym”. Młodzież została oprowadzona po budynku Sejmu, poznając jego historię, przeznaczenie, architekturę i wiele ciekawostek.

Uczestnicy wycieczki mogli wejść do Sejmu na zaproszenie wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka. Spotkanie z nim było kolejnym ważnym elementem wyjazdu. Zdanie „Młodzi Liderzy w Życiu Publicznym” zakłada bowiem spotkania z ministrami i urzędnikami kreującymi politykę państwa aby młodzież mogła z nimi porozmawiać o swoich problemach i przedstawić bliskie sobie postulaty.

Nie samą polityką żyje człowiek

W ramach wyjazdu uczestnicy odwiedzili także Centrum Nauki Kopernik, które posiada bardzo bogatą ofertę dla spragnionych wiedzy podanej w bardzo przystępnej i ciekawej formie.

Zadanie „Młodzi Liderzy w Życiu Publicznym” realizowane jest w okresie 01.09.2022 – 31.12.2023. Łączny koszt zadania, a zarazem otrzymanego przez Fundację Instytut Świętokrzyski dofinansowania to 187 500 zł.

 To wyjątkowa szansa dla młodych ludzi z województwa świętokrzyskiego na podjęcie dialogu w sprawach dla nich ważnych z przedstawicielami życia politycznego i administracji państwowej.

Scroll to Top
Skip to content