Dominika Jeżewska pierwszą stypendystką! Gratulacje!

Dominika Jeżewska została pierwszą zdobywczynią stypendium ufundowanego przez Marka Bogusławskiego, wicemarszałka województwa świętokrzyskiego. To 18-letnia maturzystka I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie.

Jak przyznała Dominika – nie spodziewała się, że otrzyma stypendium, dlatego jeszcze nie wie, na co konkretnie przeznaczy 2 tys. zł., ale z pewnością, część tej kwoty na naukę.

– Jestem bardzo zadowolona i wzruszona oraz dumna z tego, że takie osoby jak pan marszałek Bogusławski doceniają młode osoby. Widzą w nas potencjał dla lepszej przyszłości naszego regionu i wiedzą, że to od nas zależy, jak w przyszłości będzie wyglądała gospodarka. Widzą w nas pole do rozwoju i czują, że warto w nas inwestować – dodała Dominika Jeżewska.

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego poinformował, że co miesiąc stypendium otrzymywać będzie inna, młoda i zdolna osoba z naszego regionu.

– W mojej głowie powstał taki pomysł, by co miesiąc nagradzać młodych ludzi za ich dokonania, za ich dobre i nowatorskie pomysły. Chciałbym, żeby te swoje pomysły wdrażali w naszym województwie – dodał Marek Bogusławski. 

Akcję wspiera Fundacja Instytut Świętokrzyski.

Więcej informacji w artykułach Radia Kielce i gazety Echo Dnia

https://www.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/wicemarszalek-wojewodztwa-funduje-stypendia-dla-mlodych-zdolnych,141575

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/pierwsze-stypendium-ufundowane-przez-wicemarszalka-wojewodztwa-marka-boguslawskiego-wreczone-otrzymala-je-dominika-jezewska/ar/c1-15968581

Scroll to Top
Skip to content