Podsumowanie Koncertów patriotycznych

Poseł Piotr Wawrzyk: Zdecydowałem się pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia ponieważ Adam Mickiewicz i Fryderyk Chopin to dwóch największych polskich artystów XIX wieku i mam nadzieję, że dzięki koncertom poszerzy się krąg zainteresowanych kulturą wysoką. Jest mi również niezwykle miło wesprzeć świętokrzyskich artystów, szczególnie wybitnie utalentowaną, znaną na arenie ogólnopolskiej sopranistkę Renatę Drozd.  

Renata Drozd:  Podsumowanie, podziękowanie…

Cykl koncertów „Mickiewicz w pieśniach” – projekt poświęcony życiu i twórczości wieszcza narodowego, pozostanie niezwykle miłym wspomnieniem dla nas artystów – wykonawców, ale (mam nadzieję) i wszystkich, którzy zechcieli przybyć na nasze koncerty. Ulotne chwile sztuki zostały uchwycone w obiektywie aparatu.

Chciałabym serdecznie podziękować Organizatorom:

Fundacja Instytut Świętokrzyski oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kam., Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

Koncerty mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Fundacji ARP.

Wyrazy największej wdzięczności składam Panu Posłowi Piotrowi Wawrzykowi, który zgodził się zostać Ambasadorem Projektu.

Scroll to Top
Skip to content